SZYBKI KONTAKT

Case Study

Dowiedz się jak działa
Elektroniczny Monitoring
Szkodników

Zakład produkcji spożywczej

Zakład produkcji spożywczej

Zgodnie z ustaleniami, Ekipa Inpest dojeżdża na miejsce, aby przeprowadzić rutynowy elektroniczny monitoring szkodników. Wraz z koordynatorem z ramienia Zakładu specjaliści z potrzebnym osprzętem rozpoczną cykliczny monitoring punktów kontrolnych i stacji deratyzacyjnych.

Rozpoczęcie prac

Każde urządzenie wykorzystywane przy deratyzacji i dezynsekcji jest zaznaczone na mapie obiektu i wyszczególnione w elektronicznym systemie monitoringu. Dzięki temu technik Inpest bez problemu porusza się po obiekcie przeprowadzając rutynową kontrolę obiektu. Wszystkie urządzenia monitorujące posiadają swój unikalny kod i numer, który na początku każdej kontroli jest sczytywany przy pomocy specjalistycznego skanera.

Wprowadzanie danych

Do kontroli zainstalowanych stacji, pracownik Inpest wykorzystuje dedykowany klucz, który umożliwia jej odbezpieczenie i otwarcie. Do systemu wprowadzane są szczegółowe dane dotyczące kolejnych stacji deratyzacyjnych: stan trutki, ewentualne uszkodzenia i obecność szkodnika.

Raport dla klienta

Wszelkie braki lub uszkodzenia naprawiane są natychmiast już podczas przeprowadzanej kontroli, z której sporządzany jest każdorazowy raport. Raport z punktów kontrolnych wysyłany jest do zewnętrznego systemu informacyjnego monitoringu Inpest, dostępnego dla Klienta online System Nadzoru Online Zewnętrzny system monitoringu Inpest pozostaje dostępny do wglądu online przez 24 h/dobę, na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu.

Kontrola wewnątrz obiektu

Analogicznej kontroli poddawane są urządzenia zainstalowane także wewnątrz budynku, w pomieszczeniach gospodarczych, garażach i magazynach. Urządzenia montowane są w newralgicznych, starannie wybranych punktach, aby jak najskuteczniej ochraniać miejsce przed szkodnikami takimi jak gryzonie i insekty. Ekipa Inpest sprawdza wszystkie punkty kontrolne. Klient wybiera porę, kiedy działania te mogą zostać przeprowadzone bez zaburzania funkcjonowania placówki.

Dalsze Prace

Pracownik Inpest zgłasza wszelkie uwagi dotyczące pozostałych zabezpieczeń przed szkodnikami, np.: uszkodzenia moskitier, możliwość wprowadzenia nowych urządzeń, lub informacje o pojawieniu się zagrożenia. Dzięki temu możemy błyskawicznie przeprowadzić jeden z zabiegów umożliwiający pozbycie się problemu w zarodku. Jego uwadze nie umknie nawet ta mała kratka zanieczyszczona liśćmi. To doskonała kryjówka dla owadów. Pozostawiona bez oczyszczenia, to kolejne źródło ich rozwoju. Dzięki monitoringowi możemy

Wskazówki i zalecenia

Ekipa Inpest omawia i prezentuje właścicielowi lub administratorowi budynku najlepsze rozwiązania i zalecenia zapewniające optymalną ochronę przed szkodnikami.

Plenerowe pułapki na owady

Po monitoringu punktów kontrolnych, ekipa Inpest przystępuje do dalszych prac, wśród których jest m.in. montowanie plenerowych pułapek na owady. Pułapki te są wyjątkowo skuteczne w znacznym zmniejszaniu ilości niechcianych i groźnych owadów, takich jak meszki, osy lub szerszenie. Wiedza i doświadczenie pracowników Inpest pozwala na dobór najlepszych miejsc, aby zoptymalizować skuteczność ochrony przy zachowaniu estetyki miejsca.

Montaż lamp UV

Są one całkowicie bezpieczne i nie przeszkadzają w codziennej pracy. Lampy UV są szczególnie zalecane w pomieszczeniach gastronomicznych, gdzie swoje skrupulatne kontrole przeprowadza Sanepid. Ich stosowanie zalecane jest w ciągach komunikcyjnych prowadzących do otwartego produktu, aby uniemożliwić jego zanieczyszczenie. W pomieszczeniach cechujących się zwiększoną estetyką jak sale konferencyjne, hole, lub sale restauracyjne stosujemy lampy UV o wyjątkowo estetycznym wyglądzie i szczególnie eleganckim wykonaniu np. w formie kasetonu, lub kinkietu ozdobnego), aby były one praktycznie niezauważalne

Opryski okolic budynku

Na zewnątrz, ubrany w specjalistyczny skafander i maskę ochronną  pracownik Inpest wykonuje bezpieczne dla elewacji opryski okolic budynku i ogrodu. Dodatkowej uwadze poddawane są miejsca, gdzie najtrudniej pozbyć się szkodników, a najłatwiej o ich rozmnażanie. Pracownicy Inpest dbają o to, aby żadne pomieszczenie nie umknęło ich działaniu. Ważny jest dostęp zwłaszcza do miejsc narażonych na szczególną inwazję insektów.

Opryski trawników

Oprysków dokonuje się także na trawnikach i ścieżkach, gdzie nawet przy ich częstym koszeniu, kryją się mrówki, komary i kleszcze. Właściciele terenów zielonych z oczkami wodnymi, stawami lub działek przyrzecznych są najbardziej narażeni na ataki niechcianych owadów. Zapewnienie bezpieczeństwa Specjalista z ekipy Inpest doskonale wie, gdzie są miejsca, które należy poddać opryskom, aby zminimalizować ponowne rozmnażanie się szkodników. Opryski stosowane przez Inpest zwalczają m.in. komary, muchy i kleszcze. Plac zabaw poddany opryskom sprawi, że przebywające na świeżym powietrzu dzieci i ich opiekunowie dłużej i z większą przyjemnością będą się bezpiecznie bawić.

Miejsce wolne od szkodników

Opryskiwane są także magazyny, szklarnie i hale wykorzystywane podczas eventów. 

Nic tak szybko nie wypędza gości z ogródka jak szalejące komary lub osy.

Po zakończonych działaniach ekipy Inpest cały Zakład pozostaje wolna od szkodników i można cieszyć się pełnym urokiem tego miejsca.

Poznaj zalety cyfrowego monitoringu

Wyższy standard zabezpieczeń za tę samą cenę!

Nasza oferta

Jeśli masz problem ze zwalczaniem owadów, szkodników, bakterii czy innych czynników negatywnie wpływających na higienę twojego otoczenia to dobrze trafiłeś.